Co je australské fotbalové pravidlo?

Australský fotbal hraje na oválném poli 36 hráčů a zahrnuje fyzický kontakt. Fotbal byl vynalezen v Melbourne Austrálie v pozdních 1850. Pravidla hry byla uspořádána v systematickém pořadí v 1858 když událost stala se populární. Sport je také známý jak Aussie pravidla nebo Footy, a australská fotbalová liga řídí sport.

Míček

Míč použitý ve sportu je vyroben z močového měchýře s kůží pokrývající vnější část. Použité míče mají různé barvy v závislosti na čase, kdy se zápas koná z důvodů viditelnosti. Je oválný a musí splňovat následující podmínky: musí mít průměr mezi 167 mm - 173 mm, délku 270 mm - 280 mm, obvod od 720 mm do 735 mm, hmotnost 450 - 500 gramů a musí být být nahuštěn na tlak 69 kpa.

Pole

Pole se někdy nazývá země nebo výběh a má oválný tvar o délce 135 až 185 metrů a průměru 110 až 115 metrů.

Cíl sestává ze dvou párů brankových tyčí, které jsou na okrajích oválného pole. První brankoviště jsou postavena 6, 4 m od sebe podél hranice s výškou 6 metrů, zatímco druhá souprava je umístěna 6, 4 m od každého brankoviště v hraniční čáře a má výšku 3 metry.

Cílový čtverec je vytažen 9 metrů do země z sloupků a má šířku 6, 4 metru. Linka je nakreslena 50 metrů od každého gólu a každý hráč může kopnout gól z tohoto bodu i mimo branku soupeře.

Hráči

Dva týmy po 18 hráčech, každý s maximálně 4 náhradníky na každé straně, tvoří celkem 36 hráčů. Náhradníci sedí na určených lavičkách a střídání může být provedeno kdykoliv během zápasu.

Hráči se mohou během zápasu přesunout do kterékoliv části země, i když mají určené pozice jako Full Forward, a pole se může volně pohybovat napůl dopředu, středovou čarou, polovičními zády a plnými zády.

Hraní

Směr hry je určen házením mince během startu zápasu. Zápas začíná zapískáním a házením míče do středového kruhu polním rozhodčím. Míč je pak napadán hráči na středním náměstí a hráčům je zakázáno překračovat soupeřovu stranu, dokud není míč odrazen.

Tam je několik podmínek, které dělají hru být restartován který zahrnovat po 'pozadu skóre, ' poté, co míč opustil hřiště, a když hráči zabrání soupeřům v jasně přístup k míči.

Mezi startem a koncem utkání jsou čtyři přestávky, které dělí hrací dobu na čtyři čtvrtiny s 20 minutami. Během každého čtvrtletí tým mění stranu pole, které zabírají. Čas ztracený, když je míč vyhozen mimo hrací pole, je kompenzován na konci každého čtvrtletí přidáním několika minut v závislosti na ztraceném čase. Tento čas je označován jako čas.

Míč je předáván z jednoho hráče na druhý koryto handballing, kopání a běh s míčem, zatímco se dotýká toho na zemi v intervalu asi 9 metrů. Držení míče nebo jeho házení je v rozporu s pravidly hry a výsledkem je, že druhý tým dostane volný kop. Rozhodčí si zachovávají disciplínu hráčů pomocí udělování volných kopů, trestů a pozastavení hráčů.

Je-li míček vykopán dvěma většími místy, je gól vstřelen, pokud se ho nikdo nedotkl poté, co byl kopnut. Pokud projde kratšími místy nebo zasáhne branky, vydělá 1 bod a nazývá se bodovým skóre.

Vítězný

Tým, který má na konci zápasu nejvíce bodů, vyhraje hru. V případě, že na konci hry mají stejné body, tým pokračuje ve hře. Pokud se týmy ve finále rozjíždějí, uděluje se týmům navíc čas navíc, aby rozešli kravatu.